Historia Klubu

Inicjatywa założenia Klubu Abstynenckiego w Bieczu Powstała w Listopadzie 1997r  przez wówczas trzeźwiejącego  Romana Figurę który pełnił stanowisko pełnomocnika do spraw rozwiązywania problemów alkoholowych. W związku z potrzebą  miejsca na spotkania się trzeźwiejących alkoholików po ukończeniu terapii odwykowej .
Do niego przyłączyli się inni trzeźwiejący alkoholicy z terenu Biecza i postanowili wystąpić z prośbą do Urzędu Miasta i Gminy o przydzielenie pomieszczenia niewykorzystanego w budynku Wantuchówki  które nadawało się po remoncie  na pomieszczenie klubowe propozycja ta została poparta przez burmistrza Biecza Władysława Gazdę.
Po wyremontowaniu pomieszczenia przez osoby uzależnione Urząd  Gminy umeblował i wyposażył w niezbędne akcesoria.

W dniu 20.12.1997r. odbyło się zebranie na którym wybrano komitet założycielski, w którego skład weszli Janusz Mrozek, Marek Szary,  Andrzej Szczepański, Tadeusz Barzyk, Roman Klisiewicz, którzy zajęli  się rejestracją stowarzyszenia w sadzie.
Stowarzyszenie pod  nazwą ,,Klub Abstynenta Horyzont’’ zostało zarejestrowane w Sądzie Rejonowym w Krośnie w dniu 5.04.1998r.

Pierwszym prezesem został Janusz Mrozek